Klaplo to, další tribut patří Jiřímu Bulisovi. Křest proběhne obligátně v Brně

Jiří Bulis Jiří Bulis

Večer u příležitosti nedožitých 69. narozenin hudebního skladatele Jiřího Bulise, autora mnoha filmových i divadelních doprovodů, ale i nezapomenutelného písničkáře, proběhne křtění alba Hommage à Jiří Bulis. Tím mu skládá poctu současná generace alternativních hudebníků.

„Jiří Bulis kdysi omráčil Martina E. Kyšperského (Květy) při poslechu gramofonového EP, vydaného ještě před revolucí. Když potom slyšel všechny písničky natočené v nejasketičtější aranži - jen klavír a zpěv - napadlo ho společně s Bulisovou dcerou Lucií, že je to velká výzva,” vypráví pořadatelé koncertu, na který si bude možné zajistit lístky pouze na místě. Na vznik alba sehnali Kyšperský s Bulisovou prostředky pomocí crowdfundingu. „Aby je někdo další slyšel taky a ještě někdo další si je zkusil zahrát po svém a potěšil se s nimi.” Jak to celé začalo, to je možné se dočíst také tady.

Osobně se zúčastní brněnského křtu někteří z interpretů – Hm…, Martin Kyšperský, Marta Svobodová, Mucha, Bára Zmeková, ovšem přislíbení jsou také tajemně další… Připomeňme zároveň, že přispěli také Zrní, Bonus, OTK anebo DVA. Poslední zmiňovaní v rámci této příležitosti přitom poprvé zapěli česky – výsledek si můžete poslechnout i u nás.

Křest Hommage à Jiří Bulis, Brno - Kabinet Múz, 17. 10. 15

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.