Květnové menu kopřivnické Mandaly nabízí Kittchena, Darrena Evea, Lazer Vikinga a Lišaje

Lišaj Lišaj Libor Galia

Klubová sezóna se pomalu chystá předat štafetu letnímu festivalovému veselí, ale několik lahůdek ještě přesto nabídne. Tradičně našlapané večírky s českou nezávislou scénou připravila i kopřivnická Mandala, která sice stále nabízí velký výběr čajů, ale interiéry už nějakou tu dobu má čistě klubové, jdoucí na ruku hudební dramaturgii v ní přítomné. Na květnovém menu se objevují dvě večeře o dvou chodech.

První z nich, v pátek 13. května, představí maskovaného rozervance Kittchena, který je s Kopřivnicí bytostně spjat díky dvornímu bubeníkovi a producentovi Tomáši Neuwarthovi, a šumeprského bluesrockového Angličana s osobitou hrou na kytaru, Darrena Evea.

Přečtete si také:

Bedekr 10/2015: Kittchen – Kontakt
Echolokátor: Darren Eve – Say What You Want

Druhá párty, v sobotu 21. května, pak nabídne značně kontrastující dvojici. Cynického a nepředvídatelného rockandrollového eklektika Lazer Vikinga (dříve Boy Wonder & The Teen Sensations) na straně jedné, a hlukově-ambientního experimentátora Lišaje, kterému nečiní problém prolnout rap a terénní nahrávky, na straně druhé.

Přečtete si také:

Bedekr 12/2015: Lišaj – Szara
Bedekr 13/2015: Boy Wonder & The Teen Sensatrions – Radical Karaoke

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.