Nekonečná přítomnost Donaufestivalu

Donaufestival Donaufestival

„Přítomnost, zdá se, již nemá konce,“ uvádí organizátoři letošního ročníku rakouského Donaufestivalu, napovídajíce kolem čeho se bude točit letošní téma. Ostatně festival by měl vyvrcholit osmihodinovou freecore performancí několika v průběhu festivalu vystupujících umělců – hudba jakožto proces, téměř bez konce, pouze se začátkem.

A kdo že jsou ti letošní vystupující? Zatím jich organizátoři, dle zvyklostí, oznámili pouze část, klasicky rozdělenou do dvou víkendů v Kremži nedaleko od Vídně. První prodloužený víkend se bude konat v termínu 27.–29. 4. a kromě performance Church of Ignorance (vídeňský spolek Liquid Loft) v dominikánském kostele či multimendiální instalace Premise Place amerického filmaře Ryana Trecartina se o soundtrack postarají kultovní Godspeed You! Black Emperor, které snad netřeba představovat. Mezi další zvučná jména dozajista patří i Laurel Halo, autorka jedné z nejoceňovanějších nahrávek roku 2017 Dust, anebo královna kyber odboje Mhysa. Nezmínit nelze ani superskupinu Gravetemple, sestávající se z droneového papeže Stevena O’Malleyho, Orena Ambarchiho, Matta Sanderse a z pekla navráceného Attily Csihara.

Druhý víkend, probíhající během 4.–6. 5., pak momentalně zaštiťují James Holden & The Animal Spirits se svou kosmickou folk-tranceovou show, Circuit des Yeux jakožto představitelka experimentálního písničkařství s kořeny v avantgardě 50. let a Amnesia Scanner, producentské duo z Berlína bořící taneční parkety a světy techna i noisu.

Základ je to vskutku solidní, a pokud věříte v dramaturgické schopnosti pořadatelů (vzhledem k minulým ročníkům snad není důvod nevěřit), nelze než doporučit brzký nákup a výlet k našemu jižnímu sousedovi.

Donaufestival, Kremže (AT) – Rakousko, 27. 4.–6.5. 18

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.