Pohoda přilévá do ohně, přijede PJ Harvey i osvědčené koncertní bláznovství

PJ Harvey, Primavera 2011 PJ Harvey, Primavera 2011 Libor Galia

Jak zareagovat na ztrátu letitého hlavního sponzora? Oznámit interpreta za všechny peníze. Do Trenčína totiž zavítá PJ Harvey, osobitá artrocková básnířka, dáma, které už několik let leží (nejen) Británie u nohou. Polly Jean sice už čtyři roky nevydala žádnou desku a věnovala se spíše literatuře, to se však již brzy pravděpodobně změní. Na počátku roku totiž skládala novou desku v londýnském muzeu, kde ze sebe udělala živou uměleckou expozici, kterou mohlo několik stovek šťastlivců vidět na vlastní oči. I my byli exkluzivně u toho.

A to není vše. Těm, kteří na festivalech rádi protancují několikeré conversky, přijedou zahrát electroswingoví Parov Stelar či gypsy-punkoví blázni Gogol Bordello. Posledními jmény předvánoční várky interpretů jsou pak také legenda slam poetry Saul Williams, d'n'b producent SPOR, electroclashoví Chick on Speed, punk-rapoví Ho99o9 a finští electro-rockoví chameleoni K-X-P. Již dříve byli v roli headlinera potvrzení islandští mágové Sigur Rós.

Abychom uvedli na pravou míru úvodní větu, Pohoda se po letech rozloučila s Bažantem. Truchlit však není potřeba. O pivo návštěvníci nepřijdou a troufám si tvrdit, že Upiner, nový festivalový partner, má o mnoho chutnější mok než jeho předchůdce.

Lístky si pod stromeček můžete nadělit za 89 euro (cca 2 450 Kč).

Pohoda festival, Trenčín – letiště, 7.–9. 7. 16

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.