Potemnělí Please the Trees klepou na dveře s novým albem a klipem

Potemnělí Please the Trees klepou na dveře s novým albem a klipem

Předzvěstí dalšího alba, které Please the Trees jen tak mimochodem natočili v Americe, se stává sugestivně zpomalený klip natočený za šerosvitu, v romantické krajině, s bájným přízrakem v hlavní roli. Za režií snímku stojí Igor Zacharov, který jinak točil i pro Sunflower Caravan anebo Luno.

Zároveň s vydáním klipu skupina, zastoupená Václavem Havelkou, odhalila okolnosti vzniku alba. Carp, jindy stylizováno jako C /\ r P, vyjde fyzicky již příští pondělí (recenzi si můžete přečíst v našem posledním Bedekru). Nahráno bylo v High Bias, v němž naposledy nahrávali Swans anebo Father John Misty – skupiny pro Please the Trees blízké. „Chris [Koltay, majitel studia – pozn. red.] na nás byl perfektně připravený,“ uvedl Havelka pro iDnes s tím, že vše se stihlo za jednu noc. Sehraná kapela vše zvládla maximálně na druhý pokus, přičemž některé skladby se dokončovaly až na místě. „Odjížděli jsme odtamtud a ani jsme si to neposlechli. Ještě jsme netušili, že máme desku.” 

Přestože se původně atypické pojetí šňůry plánovalo na podzim a bylo přesunuto na jaro, o koncerty fanoušci nepřijdou.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.