Premiéra: Duo Deši – Tulipán

Premiéra: Duo Deši – Tulipán

Duo Deši, to jsou Lukáš Pilnaj a Eva Pilnaj Žižkovská z česko-norského projektu Deshane, kteří přinášejí modernistické vize na pomezí world-music, jazzu či třeba rapu, v nichž hraje hlavní slovo domorodý australský dechový nástroj didgeridoo. Eva s Lukášem nyní představují ke skladbě Tulipán, která se objevila už na albu Kopsloin (Yannick South) od Deshane, severský videoklip a my vám jej nabízíme v premiéře.

Magický klip z nitra norské přírody, v němž se střídají jazyky i hudební výrazy, poodkrývá tajemný příběh, za nímž stojí náhoda. „Klip jsme natáčeli na podzim v Norsku společně s filmovým tvůrcem Palmou. Scénář jsme vymýšleli až za pochodu, přispěl k tomu jeden objet trouvé, který hraje v klipu důležitou roli. Při hledání vhodných exteriérů jsme jezdili na místa, kam bychom se jindy nedostali. Mimo to nás Palma naučil pořizovat časosběry, tak jsme měli za úkol čekat na mraky,“ vypráví Eva.

„Píseň Tulipán je společným dílem nás dvou v Deši. Lukáš složil sloky, všechny tři mají podobné sdělení, jen je to jinak vyjádřeno, já jsem si pak v refrénu zabrainstormingovala,“ dodává.

Přečtěte si také:
Czech it: Deshane
Bedekr 10/2015: Deshane – Kopsloin

Pokud byste chtěli Deshane vidět naživo, budete mít možnost během krátkého turné, které Deši s norskou zpěvačkou Ane podniknou v únoru. Vše odstartuje 10. února v pražském Jazz Docku, následovat bude liberecký klub Bedna (12. 2.), kulturní dům v Postřelmově (14. 2.) a centrum Sever ve Cvikově (17. 2.).

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.