Sítě postupně odhalují svou druhou tvář, poslechněte si ji

Sítě Sítě Marcel Skýba

Sítě, básníci ticha a stavitelé ambientních a intenzivních meditativních stěn, poodkrývají svou druhou podobu, zcela instrumentální. Na YouTube se objevily dvě šuplíkové skladby zaštítěné názvem Stále novou tmou, které svým číslováním naznačují, že v řadě se bude pokračovat. Jednička nabízí rozjímavé kytarové vybrnkávání, dvojka pak znepokojivé abstraktní elektronické zrnění.

„Jedná se o ‚šuplíkové fragmenty‘, ale nejde o nějaká béčka, která nechceme dát na desku. Je to prostě takový časosběrný záznam toho, co dělám, čehož se vlastně týká i název té série. V tomhle modelu bych rád pokračoval dál, ale jak se to bude vyvíjet, je otázka. Spojnicí určitě budou videa, která by se všechna měla nějak dotýkat plynutí času,“ vysvětluje Jan Tomáš, polovina Sítí, v nichž hraje ještě Jan Kašpar aka Obelisk of Light.

„Naše kapela má vlastně dvě tváře. Jedna je ta koncertní, ve dvou s Honzou – tu chceme zachytit na LP, které nahráváme. Tohle je ta druhá podoba, moje domácí sólové nahrávky, víc ambient, drone atd. Tyhle věci většinou nehrajeme naživo, proto jsem hledal nějakou platformu, kam tyhle věci dávat a která by mě formálně uspokojovala,“ dodává.

Která tvář Sítí je bližší vám? 

TAG:

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.