St. Vincent se opět příblíží k hranicím, zahraje ve Vídni

St. Vincent St. Vincent

Peroxidová panenka právě představuje světu své eponymní album. Na rozmáchlém turné však St. Vincent Českou republiku opět jenom obkrouží. Po pár německých zastávkách se posouvá k jihu a odtud na sever a pak před koncem roku zpět domů, do Spojených států.

Nejblíže se ukáže 18. října v prostředí squaterské legendy Arena. Do Vídně, kde jsme ji ještě zachytili jako mladé poupě, čerstvě odkojené koncertováním se Sufjanem Stevensem, se vrátí po dlouhých letech. Tentokrát už vystoupení slibuje zkušenosti čtyř alb a jednoho navrch, předloňského speciálu Love This Giant, jež dvaatřicetiletá Annie Clark vytvořila s Davidem Byrnem (Talking Heads). Vyzrálé, poté příchozí a zatím nejopěvovanější St. Vincent (2014) popisuje její představitelka jako party nahrávku neméně vhodnou jako pohřební doporovod. Jinými slovy jde o hravý orchestrální pop zabalený do nelibozvučných aranží. Absurdní utopické divadlo v klipu Digital Witness proměnu a dekadentní cirkus stvrzuje – a Byrneovi a jiným eklektikům jistě srdce plesá.

Živě je, tentokrát už s kapelou, St. Vincent k mání za 25 Euro. Do konce roku se ve Vídni ukáže také Jack White, Glass Animals, Mark Lanegan anebo George Ezra.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.