Stoned from the Underground – stonerové žně u erfurtského jezera

Od fanoušků pro fanoušky. Tak zní heslo stonerové akce Stoned From The Underground, jejíž patnáctý ročník se letos ve dnech 9.–11. července opět koná na břehu Alperstedtského jezera poblíž Erfurtu.

Acid King, Saint Vitus, Crowbar, Eyehategod, Pelican, Weedeater. To je jen malý výčet kapel, které si v minulosti na festivalu zahrály, a nad kterými srdce posluchače alternativního metalu jen zaplesá. A ani letos organizátoři nezaháleli. Slovy Alberta Einsteina: „Je sakra na co se těšit!

V hlavní roli se zde objeví legenda stoner/doomového žánru Electric Wizard, kterou už letos blíže Česku neuvidíte. Již teď je jasné, že svůj set uzavřou kultovním válem Funeralopolis. Co víc potřebujete vědět?

Možná ještě to, že kromě čaroděje se v Erfurtu objeví také Ježíš. Zhulený jako paprika, samozřejmě. Ukrajinští Stoned Jesus se letošním albem The Harvest trochu vymanili z původních sabbathovských konvencí a psychedelie, místo toho rozjíždějí pouštní rok ve vysokém tempu.

Do třetice všeho dobrého tady máme snad nejopěvovanější doom metal posledních let. Best New Music od Pitchforku nedostane každý, a dvakrát po sobě jen ti opravdu výjimeční. A Pallbearer opravdu výjimeční jsou. Už jen způsobem, jakým si dokážou podmanit i lidi, kteří metal neposlouchají, a zároveň si udržet tvář před nejzarytějšími fanoušky žánru.

Celý festival si pak vezme do režie jeden z otců stonerového žánru – John Garcia (Kyuss, Slo Burn, Unida). Sekundovat mu bude Nick Oliveri (Queens of the Stone Age, Kyuss), dvacetileté výročí slavící Dozer nebo třeba Elder, jejichž popis si vypůjčím od kolegy z Trasher Magazine: „It sounds like Ufomammut fucking Black Sabbath sideways. I mean, this shit is psyched out to the max.”

Kompletní line-up a info o vstupenkách najdete na osobitě pojmenovaném webu www.caligula666.de.

Stoned from the Underground, Erfurt - Stotternheim - Alperstedter See, 9.–11. 7. 15

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.