Vřelé oslavy za studených nocí. Cold Cold Nights dvakrát pokřtí (The) Last Summer

Vřelé oslavy za studených nocí. Cold Cold Nights dvakrát pokřtí (The) Last Summer

V záplavě indie kapel se Cold Cold Nights vznášejí nad hladinou jako bójka. Pražská atmosférická formace v čele s Jakubem „Jéčkem“ Jiráskem okouzlila svou vyspělostí na nedávno vydaném debutovém albu (The) Last Summer, které na alternativní scéně i u nás sklízí velký obdiv a chválu. K oficiálnímu uvedení alba na svět přitom patří neodmyslitelně jeho křest. A jelikož není důvod na ničem šetřit, rozhodli se Cold Cold Nights hned pro dva křty – pražský pro domácí publikum 24.4. a pro brněnské fanoušky o dva dny později.

První, pražský křest zaštítí Café v lese, kde si indie-folkový kvartet budete moci vychutnat od 19 hodin. Společně s nimi vystoupí temná folková introspekce Čáry života. Jakmile se oslavy z hlavního města uklidní, přesune se kapela na Flédu do moravské metropole. Ještě předtím, než se oslavenci dostanou na scénu, předskočí jim shoegazeová čtveřice z Rakovníka Manon Meurt.

Cold Cold Nights zároveň představují nový videoklip ke skladbě Joie a po křtu vyráží na krátké turné po Evropě. Velkou část s nimi absolvuje i spřízněná písničkářka moin moin.

Cold Cold Nights + Čáry života, Praha – Café V Lese, 24. 4. 17
Cold Cold Nights + Manon Meurt, Brno – Fléda, 26. 4. 17

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.