Ostře sledované songy: Sítě – Svatojánská noc

Sítě, Brno, 28. 1. 15 Sítě, Brno, 28. 1. 15 Libor Galia

U básní jsme loni skončili a u básní zase začneme. Sítě zaujmou už poetickým pojmenováním v neúprosném digitálním světě, jemuž nabízí předivo dřevité, atmosferické a povznášející, nejednoznačně expresivní.

Hutné zemité stěny, do nichž jemně prosakují křehčí tóny krajin, budují dva hráči, kteří mají na poměry alternativní scény bohaté zkušenosti (hrají v Obelisk of Light a Tomáš Palucha, jindy stáli za Pavilon M2 či Thema 11). Jan Tomáš a Jan Kašpar v současnosti snad obráží s batohem Evropu, ale jsou z Hradce Králové. Jen dvě kytary, plný stůl tlačítek a kláves, stínů, minimalistický ambient obalený zjitřujícími výkřiky jedné trubky. Zrcadlem dovnitř / zrcadlem ven… I když každé vystoupení má být něčím výjimečné, nese se, a že jde o instrumentální meditaci, tušíme, že Sítím budou blízké labutí písně. Na poskrovnu zaplněném Bandcampu lze takovou najít především tuto, zatím jedinou.

Ostře sledované songy k vám posíláme každé pondělí v podvečer na naše facebookovém profilu.

  vychází za podpory
  EEA and Norway grants
  Ministerstvo kultury ČR
  Nadace Český hudební fond
  NADACE ŽIVOT UMĚLCE

  Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.