Jeden večer zaostřený na klasiku. badfocus vydává nové EP

Zaostřeno pokaždé na jiný žánr, nyní na post-klasiku. badfocus, projekt Prokopa Korba, vydává nové EP. emerged, vol. I. navazuje na dřívější wallflower. Niterné tóny piana snoubící se se zvuky města, první vlna lockdownu, opuštěný kampus Hybernská a vylidněná Praha – to je EP, které doprovází klip ke skladbě fifth dream, zachycující proces jeho tvorby. 

Coffee Breath Records vydává kompilaci pro olomoucké SF Mini

Nezávislý benefiční label Coffee Breath Records nabízí desky, kompilace nebo živáky a všechny peníze vybrané dobrovolnými příspěvky na jejich Bandcampu posílá nejen organizacím, ale také konkrétním lidem v nouzi.

Zrcadlení hudby a poezie

Klub a rádio Punctum spolu s labelem XION pořádají v pátek 12. února hudebně-literární poslechový večer s poetickým názvem Zrcadlení. Jeho součástí budou tři vystoupení spojující zvukové umění a poezii.

Am2021. Temná intimní zpověď Arlety

Hraní a spaní. Dvě činnosti, které provázely poslední dobou Arletu Berndorff, z nichž vzešlo Am2021 o čtyřech skladbách. „Obdivuju lidi, který se zvládaji přizpůsobit a nejsou z toho neštastní. Já hodně prožívám,” říká o své divoké a temné zpovědi o světu prostoupeném úzkosti. Intimní příběh o prožívání současnosti je její odpověď. 

Distant sessions Václava Havelky, tentokrát s Beatou Hlavenkovou

Distant sessions v dobách covidu-19. Série Václava Havelky představuje akustické coververze. Za loňský rok jich bylo 35, jen za leden v novém roce přibylo dalších deset. Hraje doma, v přírodě, sám, jako Sun+Dead anebo s Andreou Knotkovou.

Benefiční kompilace Refugees Welcome upozorňuje na nutnost pomáhat lidem na útěku před válkou

Začátkem roku vyšla benefiční kompilace českých kapel a umělců, z nichž přesně polovina patří k alternativní a nezávislé scéně (indie) a dalších 11 tvoří hudbu v žánrech hardcore/punk. Projekt čítající celkem 22 skladeb pod názvem Refugees Welcome vznikl za účelem podpory organizací pomáhajících lidem na útěku před válkou (Iniciativa Hlavák, utečenecké tábory na Lesbosu aj.).

Psychedeličtí Purplefox Town vydají nové album, posílají ochutnávku

Purplefox Town se vydali odlehčenější cestou, mnohem zpěvnější a zvukově celistvější, avizují krátce před vydáním svého druhého alba Who Is Malkallam?, které předznamenává singl spojený s klipem.

Jedna rodina ve streamu. Kurvy Češi křtí novou desku v Punctu

Hudební underground (v dnešním slova smyslu) se musel rychle přizpůsobit současné existenci v online prostředí stejně jako všichni ostatní. A tak se v pátek 5. února můžeme těšit na křest nového alba We Are Family pražské sebranky Kurvy Češi, které vydává label Stoned to Death Records. Ač jde o relativně novou partu, tvoří ji postavy známé z pražské scény kolem punku a tvrdých kytar. V sestavě figurují členové kapel vole, Láska a přátelství a Ghettoblaster. Svůj styl charakterizují jako speedy acid hardcore punk.

Places mají nové album. Je natočené jako live session

Ostravská kapela Places přichází po pěti letech od svého debutu Distant Edges s novým albem nazvaným I Can‘t Let My Hands Fight Against Your Waterfall. Pod dohledem producenta Tomáše Neuwertha ho nahrála během jediného dne naživo v kopřivnickém studiu Animan. Hudebníky inspirovaly různé live sessions a koncerty vysílané online během karantény.

Floex hraje s robotem, chystá hudbu ke hře Papetura

Machinarium navždy. Floex prolomil loňské odmlčení, svou diskografii zpřístupnil volně na YouTubu, vydal DJ set a oznamuje novou tvorbu. Se svým robotickým bubeníkem Josefem rozezněl Strahovský stadion a započal tím Hotspot. Série, za níž stojí vedle jiných festival Colours of Ostrava, má záměr zaznamenat výjimečnou hudbu ve výjimečném prostředí. 

vychází za podpory

EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.