Boskovice slibují očistu. Festival ohlašuje 29. ročník

Monika Načeva Monika Načeva

Nadějí, že se kultura v létě vrátí do normálního života, tou chtějí být Boskovice. Festival pro židovskou čtvrť proběhne 8.–11. července 2021, 29. ročník slibuje program sestávající se (zatím) převážně z českých jmen.

„Důležité je dát jasný signál, že kulturní nabídka je součástí duševního zdraví, a že i ona může, společně s dodržováním všech nezbytných opatření, napomoci v boji proti současné virové epidemii,” říká programový ředitel Antonín Kocábek. „Možností, jak program přizpůsobit program dané situaci, je řada,” dodává koordinátorka festivalu Jana Černá, „už loni, kdy festival proběhl v lehce okleštěné podobě, se nám povedlo realizovat akci ve velmi příjemné komorní variantě.”

V programu už nyní září jména jako Monika Načeva, Člověk krve, B/Y Organism, sinks, Moonshye, Tomáš PaluchaSeverní nástupiště anebo Space Love. Pár jmen do programu slibuje i spolupráce s Hradeckým slunovratem.

Vedle hudby nabídnou Boskovice tradičně také divadlo (Ludvík Píza či Akolektiv Helmut a Masobeton) anebo výtvarno (výstava a tvůrčí dílna Kurta Gebauera).

Boskovice 2021, festival pro židovskou čtvrť, Boskovice – různá místa, 8.–11. 7. 21

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.