Houpací koně Houpací koně

Houpací koně přikládají, Mlýny jsou nostalgií nabitou pohlednicí z léta

Jak bylo přislíbeno, tak se i děje. K nadcházejícímu albu ústecké skupiny Houpací koně přichází další singl, tentokrát pod jménem Mlýny. Zatímco mrholí a jinde leje, tlí, Houpací koně vzpomínají na léto a skladbu věnují všem zlomeným srdcím.

Láska je chlap, co jde pít a ví, že jde propít plat,” pěje Jiří Umlauf a dále tematizuje symbol mlýnů a jejich vábivou, mytickou setrvačnost. Trudnomyslný začátek má přitom sladkobolné, nostalgické vyuzlení. „Je to trochu filmová písnička, na motivy skutečný události,” vysvětluje skupina v průvodní zprávě. „Všechno to začlo v létě, v létě jsme ji taky v Tajným studiu nahráli, sem tam se jeli vykoupat do Labe, připadali jsme si jako lodní kapela na pochroumaným parníku, nebo možná víc jako lázeňská kapela, s ulízlou patkou, špatnejma játrama a neléčeným smutkem.

Nové, zatím nepojmenované album přijde 13. listopadu, tedy přesně tři roky od předchozího Everestu. Křtěno bude v domácím prostředí Činoherního studia 25. listopadu, 13. prosince pak na pražské Sedmičce.

 

Komentáře

vychází za podpory

EEA and Norway grants
Nadace Český hudební fond
Ministerstvo kultury ČR

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.