Houpací koně přikládají, Mlýny jsou nostalgií nabitou pohlednicí z léta

Houpací koně Houpací koně

Jak bylo přislíbeno, tak se i děje. K nadcházejícímu albu ústecké skupiny Houpací koně přichází další singl, tentokrát pod jménem Mlýny. Zatímco mrholí a jinde leje, tlí, Houpací koně vzpomínají na léto a skladbu věnují všem zlomeným srdcím.

Láska je chlap, co jde pít a ví, že jde propít plat,” pěje Jiří Umlauf a dále tematizuje symbol mlýnů a jejich vábivou, mytickou setrvačnost. Trudnomyslný začátek má přitom sladkobolné, nostalgické vyuzlení. „Je to trochu filmová písnička, na motivy skutečný události,” vysvětluje skupina v průvodní zprávě. „Všechno to začlo v létě, v létě jsme ji taky v Tajným studiu nahráli, sem tam se jeli vykoupat do Labe, připadali jsme si jako lodní kapela na pochroumaným parníku, nebo možná víc jako lázeňská kapela, s ulízlou patkou, špatnejma játrama a neléčeným smutkem.

Nové, zatím nepojmenované album přijde 13. listopadu, tedy přesně tři roky od předchozího Everestu. Křtěno bude v domácím prostředí Činoherního studia 25. listopadu, 13. prosince pak na pražské Sedmičce.

 

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.