Olomoucký Jazz Tibet Club startuje novou klubovou sezónu

Jazz Tibet Club Jazz Tibet Club Libor Galia

I na Hané už na sebe klubová sezóna nenechá dlouho čekat. Jazz Tibet Club, místo, které každoročně přináší hned několik skvostů a českých koncertních premiér, také letos slibuje v univerzitním městě prožití mnoha hudebních radostí.

Začne se pozvolna, ale přesto interesantně. Ve čtvrtek 17. září se zde po boku v Olomouci usazených Leto představí americká divoženka Aby Wolf, toho času křižující naše kraje a uchvacující svou éterickou vokální performancí na křehkých ambientně-popových základech.

Jazzové tradicionalisty potěší 23. září trio znamenitého klavíristy a skladatele Emila Viklického, doplněné o belgického saxofonistu Stevea Houbena.

O den později, 24. září, pak na pódium zavítá v Česku již dobře známé řecko-německé duo Sea + Air. Subtilní barokní písničkářství i naléhavé melodie, jen a pouze živé nástroje, místo elektronických vymožeností švitoření xylofonu, varhan či cembala. Sea + Air přivezou svou pár dní starou desku Evropi, zhudebněné střípky třaskavých zážitků, které nasbírali během svého světoběžnického hudebnického života.

A to se teprve těšte na další měsíce. Rozepíšeme se o tom ještě více, každopádně už nyní můžeme předeslat, že na podzim se v Jazz Tibetu též zastaví Erik TruffazPoppy AckroydCarlos Cipa či GoGo Penguin.

Jazz Tibet Club, Olomouc – program|září: 

17/09 Aby Wolf + Leto

23/09 Emil Viklický Trio + Steve Houben

24/09 Sea + Air 

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.