Please The Trees uzavírají jednu kapitolu klipem, dojde i na dokument

Please The Trees Please The Trees

Jako rozjetý vlak nevázaných orgií; řádně syrové; extatický výraz napěchovaný k prasknutí. Tak jsme popisovali zatím poslední album Please The Trees, za které posléze skupina obdržela cenu Apollo. „Album Carp je ale pro nás vnitřně zatím dosavadní vrchol našeho hudebního hledání,”  bilancoval už tehdy Václav Havelka a nyní s kapelou tuto etapu uzavírá klipem a dokumentem.

První ohlédnutí je panoptikální a vskutku lynchovsky zabarvené. Záznam z podzimního křtu, na němž hořelo a pro příchozí platila podmínka být maskován, je doprovázen extatickými tanci. Klíčovými postavami jsou vedle fanoušků také tanečníci Belgi Adiguzel a Palo Kršiak. „Záznam koncertu probíhal na sedm kamer a 8mm film,” uvádí na svých stránkách skupina. „Místo pódia kapela odehrála koncert na valníku, se kterým podzději, v červnu roku 2016, odjela turné.”  Dokumentární film z tohoto turné by měl být dokončen na přelomu letošního roku.

V současné době Please The Trees dokončují další album, jehož nahrávání proběhlo v sanfranciském studiu pod dohledem producenta Brandona Egglestona (Swans, Modest Mouse, ad.). Další informace k pátému albu zatím známy nejsou. 

Dodejme, že mj. s Václavem Havelkou jsme vedli rozhovor ohledně hudebního doprovodného programu Letní filmové školy.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.