Malé lesní písně beze slov. Tomáš Háček připravil album na pistáciových kazetách

Po roce od digitálního vydání na kazetovém labelu Dialog Crew a ve spolupráci s kopřivnickým spolkem Živá Mandala vychází fyzická nahrávka instrumentálního alba Littlewood Songs štramberského hudebníka a skladatele Tomáše Háčka (Listolet, HUSO). Celkem devět skladeb lze pořídit na pistáciové kazetě s ručně číslovaným obalem v limitovaném počtu 50 kusů.

MENT 2021 zveřejnil line-up – tentokrát bez La Femme

Showcase MENT Ljubljana byl v roce 2020 jedním z festivalů, kterým se skoro jako zázrakem podařilo proběhnout v běžném režimu, i když už na hranici pandemie. Letos se od prvních okamžiků plánovala akce v novém termínu, 3.–11. června se tak bude konat vůbec první letní MENT. Tentokrát v menším rozsahu a bez zamýšleného headlinera La Femme. Festivalový program se uskuteční pouze ve třech lokacích a konference uvede kromě své slovinské části jen dvě mezinárodní diskuze online. Jejich obsahem budou témata zaměřená na management kapel a práci se streamingovými aplikacemi.

Lepší shořet než vyhasnout. Legendární brněnský klub Mersey slaví 27 let existence

Pandemie ztrpčila život mnoha hudebním podnikům, nejstarší brněnský klub Mersey však zavřel 23. listopadu 2019, necelé tři měsíce před prvním lockdownem. Důvodem byly dlouhodobé problémy hudební produkci udržet, město opakovaně zamítalo přiznat klubu dotaci na program a neexistoval zde stabilní dramaturgicko-provozní tým. Navíc v okolí platily přísné podmínky protihlukových opatření, protože Mersey se nacházel na ulici Minské v Žabovřeskách, tedy přímo v obytné zástavbě. 

Moody Moon Noize vol. 2: Créme de la créme alternativní scény

Nadšené ohlasy z prvního ročníku, omamná atmosféra lázeňského města a žánrově rozpražená dramaturgie. Moody Moon Noize se vrací do Mariánských Lázní, Ferdinandův pramen doplní neméně unikátní prostředí Lesního mlýna, kde představí výrazné představitele současné alternativní scény jako Aiko, Annet X + Radimo, Arleta, Dukla, Favorite Obsession, Fvck_Kvlt, Katarínu Málikovou, sbor Lada, Moonshye, Obligatne, Oliver Torr, Plusminusnula, sinks, Šimanský/Niesner či 58G (objev roku dle Vinyly).

Klavírní intimita s poetikou všednosti. Marián Slávka vydává druhou sólovku

Bubeník a klavírista z Longital, IMT Smile, Sound Like This nebo kapely Doroty Nvotové – to je Marián Slávka, který už v roce 2017 vydal také svůj autorský debut vLáska. Jeho intimní klavírní tvorba s atmosférickou elektronikou pokračuje v osmi nových skladbách na albu Vláska 2 zaštítěném značkou Slnko Records.

Cítit radost z rodící se muziky a experimentovat. Aleš Gajdošík vydává sólový debut

Aleshi je čerstvý projekt frontmana Bare Escape, Aleše Gajdošíka. Jeho debut Ground Shaking vychází 28. května na brněnských Kabinet Records. „Sólová tvorba Aleshimu konečně umožnila prozkoumat hudební zákoutí, do jejichž stínů chtěl vždy nahlédnout. Čtyři skladby a necelých dvanáct minut hudby tak nabízí svezení se na hravých indie melodiích, ale také španělku nebo kytarové party, které zasvěceným připomenou Aleshiho působení v kapele Ette Enaka. Kromě akustické i klasické kytary a bicího automatu přimíchal Aleshi do výsledné podoby nahrávky ještě klávesy, mandolínu nebo housle.“

Open-call, výstavy, pouliční festival. Neznáme hranice, hlásá Žižkovská noc

Městský festival Žižkovská noc zprostředkuje kulturu po celý rok. „Pod hlavičkou ŽN365 chystáme výstavy, historické exkurze (nejen) po Žižkově, ale třeba i festival buskingu, přednášky a další akce se společenským přesahem,” říkají pořadatelé pražského festivalu. „Neznáme hranice“ říká nové motto akce, která již dávno přerostla svou čtvrť a která vždy akcentovala i sociální rozměr svého působení.

Festival Michalský výpad spojí elektroniku z Brna i Prahy

„Pokoušeli jsme si vzpomenout, kdy naposled jsme protančili den a noc, ale už je to tak dávno, že jsme přestali počítat,“ píšou organizátoři Michalského výpadu, který bude zřejmě jedním z prvních živých festivalů po více jak půlroční pauze.

Pohoda zůstává na zemi. New Weird Britain a klubový program pro 5000 lidí

Tým kolem Michala Kaščáka přichází letos s alternativní, kapacitně menší formou festivalu, jehož cílem je kromě udržení akce v obvyklém termínu 7.–11. července také podpořit slovenské kluby. Lístky na projekt Pohoda on the ground se prodávají pouze na jednotlivé dny a je možné je pořídit i na vícero, ale s opakovaným vstupem včetně všech povinných opatření. Návštěvníci musí totiž opustit areál druhý den do desáté hodiny dopolední.

Óda na místo, kde žijeme, a výzva k empatii Ivany Mer

Bohatství a zdroje naší planety nejsou nevyčerpatelné. Slovenská písničkářka Ivana Mer si datum Dne Země vybrala symbolicky pro vydání svého alba Earth.

vychází za podpory

EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.