Je to jen o lásce. Benefiční koncert Kittchen, Houpacích koní a dalších

Kulturní představení se ruší, zároveň však existují závažnější problémy. „Nejistotu, nestálost a ztrátu zaměstnání, co nyní všichni prožíváme, tak prožívají ženy bez domova nonstop každý den, nehledě na globální pandemii, nehledě na roční dobu,” říkají pořadatelé Mad Duck, Food Not Bombs a pražský Cross k benefičnímu koncertu, který vysílají ve čtvrtek 22. 4. online. Vystoupí Houpací koně, post-hudba, Amelie Siba, Kittchen, Past a další.

Mýtická Ima Teva uzavírá zimu, nové album vyjde v létě

Mýtická matka příroda se ozývá. Ima Teva nově zpívá česky a druhé album chystá vydat letos v červnu u Divností. Poté, co na debutu spolupracovala s Ivou Procházkovou, je nyní projekt Petry Juráčkové opět sólovou záležitostí.

Filharmonie Brno uvádí Glassovu druhou symfonii v české premiéře online

Filharmonie Brno přinese ve čtvrtek 15. dubna další živý stream. Uvede během něj dvě velké „druhé“ symfonie skladatelů 19. a 20. století: Philipa Glasse a Johannese Brahmse. Dílo amerického průkopníka minimalismu zazní v české premiéře. 

Festival NEXT zve na konferenci NOISS zájemce o kulturní fondy EHP

Občanské sdružení Atrakt Art, které stojí mimo jiné za slovenským festivalem současné hudby NEXT, pořádá úvodní konferenci k mezinárodnímu projektu NOISS (Norway-Iceland-Slovakia): Nová hudba pre nové publiká.

Monstrům, temnotě a ohni navzdory. Floex chystá Papeturu

Tomáš Dvořák alias Floex vydává singl z připravovaného herního soundtracku adventury Papetura. Ačkoliv zní ochutnávka dramaticky, album se má nést v ambientní neoklasické poloze.

Mezinárodní den Romů slaví Česká Filharmonie s Idou Kelarovou a sborem Čhavorenge

Koncert v přímém přenosu z prázdného sálu pražské La Fabriky – jinak to ani v současnosti nejde. Odvysílá ho dnes večer ČT Art od 20:15 hodin a potkají se na něm zpěvačka a sbormistryně Ida Kelarová se svou kapelou Jazz Famelija a pěveckým sborem Čhavorenge spolu s hudebníky České filharmonie a České studentské filharmonie.

Vyhráváme, zní z Paláce Akropolis a streamuje se

Hrajeme, nevzdáváme to, ozývá se z Paláce Akropolis, který zve k oslavám, protože kultura nadále žije. „Připravili jsme sérii streamů, vyhrávat budou zvuky alternativy, folku, hip-hopu, crossoveru a mnoho dalšího,” uvádí pražský klub.

Kittchen se Strachem ohlašují Puls

Maskovaný hrdina se vrací, tentokrát jako skupina. Nové album Kittchen uvádí druhá skladba, za průvodním klipem stojí Oliver Beaujard, s nímž König točil dokument Až budu proměněný. „Tehdy jsem lezl v první jarní den oblečený do Máchova jezera,“ vzpomíná hlavní aktér, „tentokrát to bylo jezírko v Prokopském údolí. V obou případech to byl intenzivní zážitek. A vznikly z toho krásný obrazy.“

Oliver Torr vydává putovní projekt, ke spolupráci vyzval tvůrce z celé Evropy

Čtyřstopý kazetový rekordér, prázdné kazety, čistý skicák a seznam instrukcí. Oliver Torr, který před nedávnem vydal debutové Fragility of Context, muzikantský case vyslal za umělci zastoupenými platformou SHAPE napříč Evropou a sesbírané zvuky a záznamy dodaných kreseb přetavil v kolaborativní dílo Trans Europe Postal Express (T.E.P.E.).

Egyptský audiovizuální umělec a výtvarník QOW vydává debut u Genot Centre

Pražský label Genot Centre přichází s dalším novým releasem, tentokrát jde o debutové album Dawafer z tvůrčí dílny v Praze usazeného egyptského malíře a hudebníka Omara El Sadeka, který působící pod jménem QOW. Živě online jsme ho mohli vidět v prosinci na každoroční vánoční přehlídce Purrpurra v Divadle Archa.

vychází za podpory

EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.