Top RoofTop 2021 bude, ohlašuje soutěž pro kapely

Karlovarský Top RoofTop fest v roce 2020 neproběhl, pořadatelé se proto rozhodli uspořádat soutěž talentů. Výhra v soutěži obsáhne voucher na nástroje, workshop se zahraničním producentem a vedle koncertu na festivalu také vystoupení na dalších spřízněných akcích. Uzávěrka přihlášek do Top RoofTop Talenty 2021 trvá už jen do konce března. 

Ledoborci kultury chtějí pomoct klubům i kulturním profesím. Streamují koncerty až do léta

I po roce se kreativní sektor stále nachází v karanténě. Projekt Ledoborci Kultury tak přichází s podpůrnými streamy, s nimiž se snaží posbírat finance pro zúčastněné kluby, umělce, ale i zvukaře, fotografy a další profese spojené s danou produkcí.

Mladí ladí jazz v pátečních streamech. Zvou na Badfocus či Viah

Festival Mladí ladí jazz připravil jarní streamy koncertů z pražského klubu Swim, pro které oslovil hudebníky a DJs z domácí alternativní scény. V pátek 26. března dostane prostor na online stage Viah se svým tklivým elektropopem, zatímco 2. dubna se můžeme těšit na projekt Badfocus multiinstrumentalisty Prokopa Korba, který v něm kombinuje elektroniku, kytaru, klavír a zpěv.

Zapomělsem chystá Měsíc ve váze

Introvertní folkový projekt Zapomělsem Aleše Macenauera připravuje na duben novou desku Měsíc ve váze, která vyjde na jaře u vydavatelství Indies MG. Co na ní můžeme očekávat, naznačuje titulní singl Kdesi. Pod bouří akustických kytar proudí zamlžená elektronika doprovázející obrazovou poetiku lyrického projevu. Na skladbě spolupracovali také Zdeněk Jurčík (Priessnitz, Kafka Band, aj.) a Lucie Krpalová z Prune.

Please the Trees v bodu nula

Vedle akustických coververzí Distant sessions, jimiž Havelka vzdává hold svým inspiracím, přetváří Please the Trees také sami sebe. Konkrétně od Kryštofa Kříčka, s kapelou tvořícího od roku 2018 a sólově vystupující jako kurisutaru, vzešel impulz přetavit pětici starších skladeb na EP 0.

David Pomahač vydává živák, chystá stream

Jen pár hodin před prvním lockdownem pokřtil David Pomahač (ex-Kieslowski) svůj sólový debut Do tmy je daleko. Během večera se svým synem Jáchymem zahrál i několik dosud nevydaných písní, které jsou součástí právě vydaného živáku Live 11/3/2020.

Slovenská alternativní kapela Hvozd rekapituluje a plánuje nové album

Hvozd je bratislavská kapela sester Ivany Tirpákové a Lucie Chuťkové, jejíž kořeny sahají až do 90.let. V současností jim vychází souhrnná remasterovaná kompilace Starý Hvozd, která mapuje období vzniku a transformace skupiny, od prvních let inspirovaných českým undergroundem a poezií až k šansonově laděným skladbám předcházejícím jejich debut Po kopcoch v županoch z roku 2010.

Setkáme se v nové generaci. Encounter 2021 chystá hudební večírek a live sessions

Divadelní festival Setkání/Encounter 2021 začíná čtvrté desetiletí – novou generaci (jedna trvá zhruba 30 let, hlásá web festivalu) – s tématem skoku jako symbolu pro odvahu, rozhodování se nebo pohled do budoucna. Co bude následovat, až se nohy odlepí od země? „Skočit / jednat / propojit se / mluvit / snít / hrát s největší pravděpodobností neznamená spadnout,“ odpovídá teaser festivalu a nabízí magnetizující upoutávku Martina Modrého a Judity Mejstříkové.

Precizně vypočítané peklo. Lebanon představují novou píseň

Žánrově těžko zařaditelná kapela Lebanon vydala po delší době nový singl. Je jím skladba Stučajšij Ad, kterou jsme mohli slyšet už během některého z mála jejich loňských koncertů. „Naše hudba se skládá obvykle až z 127 not, je totiž mimořádně midi. Doufáme, že tento přístup bude klíčem k pochopení praktických aplikací a možností, jež skýtá zakřivení prostoru,“ tvrdí o sobě sestava tvořená zpěvačkou Terezou Papáčkovou, kytaristy Václavem Hruškou a Jakubem Frankem (s nímž jsme nedávno vedli rozhovor ohledně Bludného kamnene), bubeníkem Marcelem Skýbou a Ondřejem Jurčíkem (syntezátory). Novou skladbu nahrávali s producentem Ondřejem Mikulou v libereckém studiu Martina Havlena.

Soudobá hudba, umění a příběhy sedmi hotelů. BCO spolupracuje s TERÉNem

Brno Contemporary Orchestra se spojili s platformou TERÉN – Pole performativního umění a vydali se tvořit umění do sedmi prázdných brněnských hotelů. Please, Do Not Disturb je název série koncertů, které orchestr promítne od 15. do 21. března v již natočených filmech. „Skladby současných autorů jsou v nich ilustrovány příběhy skutečných i vymyšlených návštěvníků, jakož i samotnou architekturou a atmosférou hotelů, jejichž pokoje už rok beznadějně zejí prázdnotou. Čeká nás světová premiéra od skladatele a koncertního mistra violoncell v operním orchestru ND Brno Josefa Klíče, tři kompozice napsané nebo aranžované pro BCO, jedna jazzem a jedna rockem šmrncnutá lahůdka z posledního desetiletí a taky koncertantní kompozice z konce šedesátých let minulého století, kterou jsme měli tu čest v Brně premiérovat,” slibuje orchestr soudobé hudby v čele s dirigentem Pavlem Šnajdrem.   

vychází za podpory

EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.