Do Svitav za současnou elektronikou i rapovým bizárem: Rosnička 2019 koncem června

Do Svitav za současnou elektronikou i rapovým bizárem: Rosnička 2019 koncem června

Malý festival s bohatým programem u rybníka Rosnička kousek od Svitav letos vstupuje do svého devátého ročníku. Novinkou je přesun termínu z již celkem přesyceného července na poslední červnový víkend. Je to zároveň i datum, ve kterém se festival konal původně.

Rosnička také nabídne nově třetí krytou stage, kde se bude tancovat na klubovou hudbu, zatímco zbylé dvě stage budou zaměřené hlavně na vystoupení koncertního charakteru. Během dvou dnů se v přírodním areálu protočí 40 účinkujících od alternativnějších rapperů jako je Smack, Maniak či MC Gey až po slovenské matadory Modré Hory či lehce bizarní plzeňské duo Vneumicky. Parket bude roztáčet drum'n'bassový producent Forbidden Society, techno, breakbeat a EBM s ozvuky hororových soundtracků v jednom setu představí ruské, v Praze usazené duo Fractions. Za headlinery festivalu by se dali považovat zřídka vystupující Ohm Square či známé trio Midi Lidi.

Velmi reprezentativní výběr z domácí elektroniky pak budou představovat brněnský producent HRTL s hostujícím Michalem Janíkem na živé bicí (Ghost of you, 1flfsoap), čím dál populárnější sourozenecké duo Bratři (jimž jsme nedávno věnovali Czech it), původem ostravský producent Strachkvas nebo downtempové duo Lowmoe. Polovina posledně zmíněných, Štěpán Kopečný, pak vystoupí na Rosničce i se svým druhým projektem Sekvoye, který je spojením elektroniky a rapu v podání Mikuláše Hamerly. Ze Slovenska přijedou zástupci zasněné melodiky Bulp a z Británie zakladatel věhlasného labelu Nein Records Tronik Youth. Nové püsmyčky zahraje naživo u rybníka také existenciální Post-hudba.

O další muziku se postarají DJs a členové našich elektronických kolektivů, kteří pořádají pravidelné akce v Praze, Brně i jiných městech. Namátkou pražský progresivní spolek Wrong, drum'n'bassoví Mindicted Crew či Miltz nebo Andrei z brněnského F i l t r u. Chybět nebudou ani místní DJs Astronauts Without Helmets nebo Marten de Mosquito.

Festival Rosnička, Svitavy – areál u rybníka, 28. - 29. 6. 19 

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.