Echolokátor: Joan – So Shy

Echolokátor: Joan – So Shy

Do Polska se v rámci Echolokátoru vydáváme rádi, neboť v tamním nepřeberném množství talentů alternativní scény je radost se přehrabovat (tabulka níže ostatně napoví). Při našem posledním brouzdání jsme narazili na Joannu Glensk alias Joan, slečnu, která přitáhla atmosféru severského písničkářství na dosah našich hranic.

Nesmírně intimní, a přitom vše obklopující singl So Shy nutí k naprosté tichosti a oddané soustředěnosti za přivřenými víčky. Je totiž tak křehký, že by snad stačilo jen nepatrné pohnutí či zašumění a všechno by se mohlo rozpadnout. Decentní, drobný, šeplavý Joannin hlas v sobě skrývá auru plaché dívky, která si dosud neuvědomila, jakou silou vládne. A tak, aniž by rozevřela svou introvertní ulitu, citlivě dávkuje svou tklivou baladu a pod její křehkou něhou roztávají i poslední zbytky nahromaděného napětí. Očistná kúra a meditace na konci dne. Chvíle jen a jen pro sebe a nabrání potřebného duševního klidu.

Když má člověk to nepopsatelné cosi, stačí mu minimum prostředků, aby pohltil vše kolem. I proto Joana dokáže jen s klavírem, cellem a v dálce ťukajícími bicími vyvolat touhu zavřít se do časové smyčky neustálého opakování.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.