Podzimní sezóna v ostravském Brně s Amelií Sibou, Ellie Dandelion či Laokoon

Amelie Siba, MeetFactory Amelie Siba, MeetFactory foto: Libor Galia

Hudební klubová sezóna je v plném proudu a nejinak je tomu i v ostravském klubu Brno. Tři koncerty, z nichž ten první proběhne již v sobotu 6. listopadu, představí ostravskému publiku výrazné aktuální projekty české scény.

V rámci toho prvního vystoupí dreampopová zpěvačka Eliška Lubojatzká aka Ellie Dandelion z umělecké platformy Agrose. Spolu s ní vystoupí trio Obligatne. „V nové sestavě letargický projev něžnosti a zklamání podporuje svěží rytmika, pohrávající si v rovinách jazzu i soulu a držící zpěv a neotřelé kytarové harmonie na povrchu kompaktního a moderního zvuku, o který se postaral Tomáš Suchánek,” psali jsme o aktuální podobě kapely na debutu Bledá Tvář.

Hned následující sobotu, tedy 13. listopadu, se v ostravském Brně opět objeví Jan Čuma z Obligatne, tentokrát ovšem s kapelou mmnk, jejíž zvuk stojí na vybroušených riffech a vysoce energickém projevu, který se již brzy chystá zvěčnit prostřednictvím chystané desky u Kabinet Records. Onen večer pak doplní rapové duo Laokoon. To se v klubu spadajícím pod křídla sdružení Provoz neobjeví poprvé – na jaře zde totiž v rámci projektu Velvet Sessions natočilo záznam několika svých skladeb. 

Poslední z ohlášených listopadových událostí proběhne v pátek 19. listopadu, kdy večer zahájí domácí čtveřice February pohybující se v experimentálnějších vodách indierocku, kde mimo jiné reflektuje environmentální žal, respektive konflikt člověka a přírodyVrcholem podzimní sezóny by pak měl být koncert Amelie Siba, dost možná v současnosti nejskloňovanější postavy na české alternativní scéně. Ta před pár týdny vydala novou desku Love Cowboys a aktuálně s ní vyráží na klubové turné.

Ellie Dandelion + Obligatne, Ostrava – Klub Brno, 6. 11. 21
mmnk + Laokoon, Ostrava – Klub Brno, 13. 11. 21
February + Amelie Siba, Ostrava – Klub Brno, 19. 11. 21

  vychází za podpory
  EEA and Norway grants
  Ministerstvo kultury ČR
  Nadace Český hudební fond
  NADACE ŽIVOT UMĚLCE

  Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.